Webinář: Nebezpečné chemické látky v elektrických a elektronických zařízeních (směrnice RoHS I – RoHS III)

Představíme Vám stručný pohled na další legislativní předpis regulující nakládání s vybranými nebezpečnými chemickými látkami v elektrických a elektronických zařízeních (EEZ), kterému se říká RoHS.

Začneme trochou historie a vývoje samotné směrnice RoHS až po aktuální znění této směrnice a její propojení se směrnicí o odpadních EEZ. Budeme se věnovat látkám, které tato směrnice reguluje a jaké mají povinnosti a též i možnosti výrobci, dovozci a distributoři EEZ. Chybět nebude samozřejmě označování výrobků známkou CE. Podíváme se i na prolnutí tohoto předpisu s nařízením REACH a jak je to s dodáváním EEZ na britský trh po Brexitu.

Informace

Termín - online 21.3.2023: 10-12 hodin

Obsah webinaru:

  • Směrnice RoHS I, RoHS II a RoHS III
  • Směrnice WEEE (2012/19/EU)
  • Látky regulované směrnicí RoHS
  • Povinnosti výrobců, dovozů a distributorů EEZ
  • Označování CE
  • Prolnutí s nařízením REACH
  • Označování EEZ a jejich dodávání na britský trh po Brexitu

Jak je naším dobrým zvykem, necháme dostatečný prostor vašim konkrétním dotazům.

Co budete potřebovat?

Budete potřebovat počítač a reproduktory nebo sluchátka. Během webináře máte možnost psát otázky do chatu a my vám je zodpovíme. V případě, že budete mít zájem pokládat otázky na konci akce přímo, připravte si také mikrofon.

Co obdržíte po webináře?

Po akci vám zašleme prezentaci, odpovědi na veškeré otázky v písemné formě a odkaz ke shlédnutí webináře, který má platnost 14 dní.

Přednáší:

Jana Trávničková Ph.D. (REGARTIS)

Jana vystudovala chemii na FCH VUT v Brně. Poradenské činnosti v oblasti chemické evropské a národní legislativy se věnuje od roku 2014. Poradit Vám může se vším, co se týká nařízení REACH, především pak s autorizací SVHC látek, směrnicí RoHS II a nařízením o konfliktních minerálech. Poradit Vám může i se splněním požadavků nařízení REACH v oblasti zprávy bezpečnostních listů a požadavků CLP.

Právě není určený žádný termín


Online | new_releasesNaposledy upraveno: 20.01.2023 | languageCestina


EKOhelp EKOAUDIT : AKADEMA : ODPADY : ILNO : KATALOG ODPADŮ

Wcontact s.r.o. U Královské louky 8, Praha 5, 150 00
Email: info@ekohelp.cz Tel: +420 257 310 542